MOJE SPOSOBY NA CHORE ZATOKI

Końcówka stycznia była dla mnie okrutna – po raz kolejny walczyłam z zapaleniem zatok. Budziłam się rano i pierwsze co robiłam to sięgałam po proszki przeciwbólowe,
żeby jakoś funkcjonować. Marzyłam o spędzeniu całego dnia pod kołdrą, ale mamy nie biorą zwolnienia… Każdy ruch, każda zmiana pampersa, próba nakarmienia psa czy zwykłe umycie zębów przyprawiało mnie o cholerny ból głowy. To był jeden wielki UCISK! Do tego ten zatkany nos i chusteczki w ręku. Grrr

DOMOWE SPOSOBY I WYSZŁAM NA PROSTĄ
Przez pierwsze dni mówiłam sobie: „jutro będzie lepiej”, a tak na prawdę nic nie robiłam, żeby się poprawiło. Nie wiem czy spodziewałam się cudownego ozdrowienia? Czy zwyczajnie chciałam pokazać jaka to jestem twarda i że leki nie są mi potrzebne?
Na szczęście poszłam po rozum do głowy i domowymi sposobami zażegnałam chorobę.

 

Babciny sposób z gorącą solą – podgrzejmy na patelni garść soli, a następnie przesypmy na ściereczkę bądź pieluchę tetrową. Taki ciepły kompres należy przyłożyć do czoła i trzymać kilka minut. Najlepsza jest sól jodowo-bromowa, ale ja z braku laku leczyłam się solą kuchenną.

Maść kamforowa – kolejny sposób na rozgrzanie zatok. Wystarczy rozsmarować maść w okolicach czoła i skroni. Tylko nie przesadźcie z ilością maści – może Was palić!
Parówka, naparówka – zwał jak zwał. Wlewamy wodę do garnka, wsypujemy sól kuchenną i gotujemy. Następnie pochylamy się nad parą i inhalujemy 5-10 minut. Dla uzyskania lepszego efektu możemy nakryć głowę ręcznikiem.
Płukanie zatok – ten zabieg poleciła mi znajoma – DZIĘKI! W aptece kupujemy specjalny zestaw, czyli buteleczka i saszetki z roztworem soli. Do jednej z dziurek nosa wlewamy wcześniej przygotowany płyn i wypuszczamy drugą wypłukując przy okazji zbędną wydzielinę. Na koniec porządnie smarczemy.  Pamiętajcie o oddychaniu ustami, tak aby nie połknąć płynu.
Kubek ciepłej herbaty – must have przy każdej chorobie. Do tego gruby plaster cytryny. Pycha!

**********
A Wy jakie macie sposoby na problemy z zatokami? Piszcie śmiało!

P.S. Pamiętaj, że nie jestem lekarzem. Mój wpis to zbiór domowych sposobów, które pomogły MI wyleczyć chore zatoki.

 

 

 

  • Pierdyliard

    mnie zapewniła komfort

Navigate